Aktualności

Szkolenia indywidualne dla branży kosmetycznej

Szkolenia indywidualne dla branży kosmetycznej

Branża kosmetyczna pomimo wielu trudności rynkowych, nadal odnotowuje wzrost. W 2022 roku wartość tego rynku wzrosła w Polsce z 27 mld zł do 29,5 mld zł. Oczywiście duży wpływ na ten wynik miała inflacja, ale należy również pamiętać o 1,5 mln uchodźców z Ukrainy. Z danych firmy NielsenIQ wynika, że kategoria pielęgnacji twarzy zdetronizowała inne. Wzrost ilościowy wyprzedził ten wartościowy. Według prognoz firmy badawczej PMR, w 2023 roku wartość rynku kosmetycznego przekroczy wartość 31 mld zł. Jak widać na podstawie tych danych, przemysł kosmetyczny nadal jest biznesem odnotowującym z roku na rok wzrost.

 

 

Monitorować sytuację produkcyjno-dystrybucyjną produktów kosmetycznych należy prowadzić regularnie, nawet wtedy kiedy jest dobrze, a nawet bardzo dobrze. Dobry wynik finansowy niestety nie jest wyznacznikiem dobrej kondycji sprzedaży. Może niepotrzebnie jedna linia utrzymuje drugą, która jest nierentowna. A może wsparcie nowej linii może pomóc innym kategorią w ramach całego asortymentu?

Przede wszystkim aby móc zweryfikować takie elementy i różne zależności, należy właśnie monitorować to co dzieje się z produkcją, dystrybucją i marketingiem produktów. Raz w roku powinna być przeprowadzona gruntowna analiza.

COSMED Consulting oferuje spersonalizowane szkolenia dla konkretnej firmy i jej marki / marek kosmetycznych. Obejmują one aktualne odniesienie i analizę rynku, na którym działa dana firma / marka.

# Chcesz wprowadzić nową markę kosmetyczną na rynek?

# Twoja marka i/lub jej asortyment wymaga relunchu?

# Sprzedaż od dłuższego czasu odnotowuje stagnację?

# A może chcesz zoptymalizować procesy od produkcji po dystrybucję, w celu zwiększenia zyskowności?

 

W zależności od ostatecznego zakresu, przeprowadzimy dniowe lub kilkudniowe szkolenie. Możemy przeprowadzić go w siedzibie Twojej firmy. Zakres szkolenia, jego doniesienia do sytuacji oraz rynku, ustalany jest indywidualnie z firmą.

Poniżej przestawiamy listę przykładowych szkoleń, które również prowadzimy w trybie indywidualnym.

» Własna marka. Od konceptu do gotowego kosmetyku

» Produkcja kontaktowa kosmetyków

» Dystrybucja produktów kosmetycznych

» Budowanie przewagi konkurencyjnej

 

Chcesz wiedzieć więcej?

Skontaktuj się poprzez formularz kontaktowy na naszej stronie

lub napisz na e-mail: kontakt@cosmedconsulting.pl

lub zadzwoń: +48 22 300 18 43

 

 

Formularz kontaktowy / Contact form

Prosimy o wypełnienie wszystkich elementów poniższego formularza. / Please complete all elements of this form.

Branża / Branch
Wyślij / Send